Startsida

Löparnyheter Hänt i veckan Tränare Aktiva Tävlingar Träningar
Arkiverat Löpargruppen    Presentation Veckans Bild Bildgalleri Webmaster

Resultat Serieterräng
Vid eventuella felaktigheter maila mig och meddela! Webmaster

Slutställning hösten 2003

Klass Tävlande ST 1 ST 2 ST 3 ST 4 ST 5 ST 6 4 bästa
P 96 16 1 Axel Ricknell 4:43,54 4:47,77 4:42,41 5:00.67 4:55.91 4:51,62 0:19:05,34
20 2 Håkan Ekholm 5:25,31 5:29.64 5:18,48 5:05,58 5:19,54 5:39.42 0:21:08,91
15 3 Jonas Riise 9:37,00 6:02,38 8:12,11 5:24,09 0:29:15,58
25 4 Marcus Engström 6:24,02 4:12,27 0:10:36,29
P 95 6 1 Ludvig Edén 3:49,74 3:49,69 3:59,38 3:51,40 0:15:30,21
7 2 Erik Nygren-Wåhlin 3:57.39 3:54,93 3:53,61 4:01.37 3:55,16 3:53,30 0:15:37,00
21 3 Carl Moskuvaara 4:00,68 4:07,82 4:59.86 4:07,30 4:02,37 4:08.62 0:16:18,17
13 4 Harry Holm 5:11,18 5:21,78 5:34.54 5:30.84 5:13,29 4:57,65 0:20:43,90
31 5 Marcus Lindahl 5:18,90 4:54,49 0:10:13,39
33 6 John Markstedt 4:23,98 0:04:23,98
40 7 Axel Rönnberg 4:37,52 0:04:37,52
24 8 Sebastian Engström 4:50,85 0:04:50,85
F 95 38 1 Linnéa Hedin 3:51,42 3:56,00 3:51,73 3:50,22 0:15:29,37
4 2 Louise Gabrielsson 4:17,11 4:23.32 4:10,47 4:12,27 4:13,12 0:16:52,97
22 3 Sophia Persson 4:27,87 4:23,13 4:19,01 4:20,74 0:17:30,75
11 4 Sally Holm 5:08.42 5:08.24 4:40,44 4:26,19 4:34,49 4:36,71 0:18:17,83
12 5 Cindy Holm 4:46.48 4:41,66 4:44,19 4:54.64 4:36,97 4:40,96 0:18:43,78
30 6 Maja Bergwik 5:12.69 5:02,39 5:00,54 4:52,62 5:00,00 0:19:55,55
9 7 Sara Udd 4:58,98 5:03,61 5:07,04 5:04,22 5:19.43 0:20:13,85
26 8 Sofia Patras 5:16,25 5:11,80 5:01,29 5:21.51 5:09,72 0:20:39,06
1 9 Sofia Loré 5:28,18 5:08.66 5:04,12 5:02,00 5:08,57 0:20:42,87
3 10 Michaela Pettersson 4:15,07 4:08,86 0:08:23,93
P 94 10 1 Kenny Jädberg 4:25.18 4:09,79 4:10,19 4:16,63 4:17.72 4:14,07 0:16:50,68
19 2 Fredrik Ekholm 4:17,58 4:33.14 4:13,42 4:13,40 4:19,84 4:27.04 0:17:04,24
18 3 Niclas von Seth 5:03.34 4:40,10 4:28,68 4:43.94 4:29,40 4:39,38 0:18:17,56
29 4 Philip Lindberg 4:22,23 4:49,85 0:09:12,08
37 5 Alexander Åslund 5:04,70 0:05:04,70
8 6 Otto Kingstedt 5:30,53 0:05:30,53
F 94 5 1 My Lindahl-Eriksson 4:19,07 4:24.03 4:22,55 4:13,69 4:17,97 4:28.15 0:17:13,28
14 2 Louise Askling 4:34,64 4:34,47 4:29,30 4:29,92 0:18:08,33
23 3 Alexis Kousis 4:09,29 4:02,08 4:13,39 5:44,63 0:18:09,39
34 4 Malin Hellqvist 4:18,48 4:23,79 0:08:42,27
27 5 Louise Netzell 5:30,50 0:05:30,50
P 93 402 1 Alexander Björnberg 11:13.42 11:02.49 10:43,81 10:36,43 10:40,16 10:23,48 0:42:23,88
401 2 Victor Björnberg 11:42.83 10:53,74 10:47,84 10:37,93 10:31,35 0:42:50,86
406 3 Peter Bergman 12:01.03 11:26,87 11:53.81 11:23,32 11:38,57 11:29,11 0:45:57,87
405 4 Fredrik Ekstrand 12:04,41 12:32.01 11:10,76 11:35,64 11:51,34 0:46:42,15
427 5 Martin Bjöntegaard 11:58,80 12:02.05 12:04.53 11:25,28 11:40,51 11:57,59 0:47:02,18
410 6 Sven Lundqvist 12:28.83 12:36.12 12:12,33 11:49,64 12:17,56 12:21,51 0:48:41,04
423 7 Douglas Wentzel 12:29.13 12:23,23 11:49,34 12:27,50 12:05,09 0:48:45,16
419 8 Robin Nordqvist 13:53,87 14:06.04 13:57,00 13:29,47 13:57,56 0:55:17,90
428 9 Mattias Sannemo 13:42,33 12:57,07 13:01,94 0:39:41,34
F 93 422 1 Victoria Ricknell 11:33,91 11:29,65 11:36,88 11:37.52 11:35,01 0:46:15,45
414 2 Julia Edén 12:21,17 12:26,36 12:12,63 15:19.30 12:15,34 0:49:15,50
421 3 Jennifer Riise 12:45,41 13:04,78 12:55,07 12:47,66 0:51:32,92
439 4 Josefin Larsson 15:25,06 0:15:25,06
P 92 407 1 John Kingstedt 10:25,87 10:22,01 10:24,02 10:20,60 11:00.59 10:29.04 0:41:32,50
413 2 Jonas Blom 11:26,59 11:20,27 12:00,58 11:34,12 0:46:21,56
434 3 Anton Nilsson 12:21.90 11:34,63 11:35,35 12:00,05 11:53,31 0:47:03,34
444 4 Philip Bengtsson 11:29,68 11:31,58 10:59,61 0:34:00,87
440 5 Arwid Koskinen 11:09,89 0:11:09,89
F 92 438 1 Evelina Jöhnck 11:28,70 11:35,88 11:19,53 11:28,59 0:45:52,70
412 2 Elin Nygren-Wåhlin 12:23.78 12:22,82 12:20,77 12:17,93 12:20,93 0:49:22,45
426 3 Emelie Larsson 14:29.19 12:51,30 13:04,69 12:58,35 13:13,87 0:52:08,21
425 4 Fredrica Kremlhofer 16:16.94 15:44,82 13:27,22 14:44,26 15:16,56 0:59:12,86
435 5 Maria Patras 15:53,61 15:26,45 15:10,25 0:46:30,31
32 6 Joy Haegermark 10:54,56 11:11,25 0:22:05,81
429 7 Alexandra Guldbäck 12:23,87 11:41,72 0:24:05,59
450 8 Fredrika Lindros 13:18,73 0:13:18,73
417 9 Amanda Gårdlund 14:29,42 0:14:29,42
P 91 408 1 Jacob Edén 10:30,87 10:29,43 10:32,88 11:42.51 10:49.66 10:20,76 0:41:53,94
449 2 Joel Kumlin 10:20,26 10:10,16 0:20:30,42
447 3 Victor Hedin 9:07,00 0:09:07,00
F 91 416 1 Evelina Nicolsson 10:36,58 10:36,62 10:16,57 10:23,90 0:41:53,67
430 2 Charlotte Lanfeldt 10:39,62 10:43,44 10:38,90 10:37,38 10:44.23 0:42:39,34
404 3 Anna-Lisa Lundqvist 11:28.03 10:55,16 10:40,06 10:38,18 11:12.43 10:48,67 0:43:02,07
403 4 Lisa Holmqvist 17:41,96 19:01,55 20:24.15 15:33,39 16:55,05 1:09:11,95
409 5 Linnéa Loré 17:40,88 19:02,02 20:24.95 16:10,67 16:56,71 1:09:50,28
P 90 420 1 Alexander Nordqvist 9:29,97 9:42.90 9:21,61 9:37,29 9:51.86 9:40,12 0:38:08,99
424 2 Tomas Wentzel 10:40,01 11:04,59 11:08,85 14:23.84 10:57,06 0:43:50,51
F 90 418 1 Linnéa Nilsson 12:39,69 0:12:39,69
P 89 603 1 Dan Bergström 18:12,29 17:47,56 18:16,98 18:22,12 1:12:38,95
604 2 Pontus Werbelow 20:57.82 19:49,02 20:02,93 20:37,23 20:19,56 1:20:48,74
608 3 Dennis Bystedt 23:33,74 24:21,30 0:47:55,04
F 89 602 1 Johanna Lillienberg 22:40,16 0:22:40,16
P 88 605 1 Calle Lindros 18:07,94 17:58,62 18:56,47 18:35,95 1:13:38,98
P 86 722 1 Henrik Åkerlund 23:38,71 23:38,24 23:23,95 24:31.96 25:19.30 23:45,76 1:34:26,66
F 86 718 1 Caroline Rönnlund 39:58,80 38:06,70 37:41,96 40:13.13 38:35,71 2:34:23,17
P 84 729 1 Alexander Sussman 33:18,85 0:33:18,85
F 84 719 1 Caroline Josefsson 38:43,26 38:26,49 39:07,31 35:53,07 2:32:10,13
M 716 1 Fredrik Josefsson 24:33.42 24:32,71 23:38,19 24:30,30 23:56,87 1:36:38,07
724 2 Torleif Andersson 25:23,73 0:25:23,73
M 35 706 1 Krister Nordqvist 30:56.00 28:47,94 28:28,83 29:35,46 28:28,37 1:55:20,60
726 2 Claes Bergwik 38:09.10 36:28,80 34:40,02 34:28,04 33:57,28 2:19:34,14
731 3 Tomas Hellqvist 33:32,22 33:16,50 1:06:48,72
727 4 Mikael Markstedt 28:16,81 27:34,11 0:55:50,92
730 5 Mohamed Cadimi 26:57,88 0:26:57,88
433 6 Tommy Isaksson 28:52,24 0:28:52,24
M 40 721 1 Peter Zahn 27:08,26 25:59,27 27:11,60 26:33,97 1:46:53,10
707 2 Per Ekstrand 31:25,14 30:29,80 30:33,98 30:31,29 2:03:00,21
720 3 Tomas Persson 34:06.23 32:43,84 32:26,28 33:17,57 31:19,74 2:09:47,43
725 4 Peter Engström 39:07,00 37:51,55 1:16:58,55
734 5 Anders Kingstedt 28:18,68 0:28:18,68
M 45 705 1 Åke Lundqvist 32:18,34 31:25,83 32:07,75 32:40,95 2:08:32,87
704 2 Tomas Malmgren 25:12,27 0:25:12,27
M 50 701 1 Lars Blom 30:17,03 29:50,11 29:18,42 28:56,59 1:58:22,15
732 2 Erik Öhman 30:20,67 0:30:20,67
M 55 714 1 Bengt Lidberg 29:00,58 30:34.40 28:26,95 28:24,33 29:00,19 1:54:52,05
703 2 Lars Eriksson 29:17.54 29:14,23 28:51,25 28:32,09 28:54,65 1:55:32,22
710 3 Nils Olsson 36:08,93 35:42,37 34:39,04 34:29,81 2:21:00,15
713 4 Åke Axelsson 37:32.23 36:33,80 35:43,86 36:37,10 35:36,18 2:24:30,94
MotM 702 1 Tommy Andersson 11:43.07 10:48,29 11:00,85 11:04,79 10:31,47 0:43:25,40
723 2 Peter Andersson 12:36.55 12:30,70 11:55,35 12:05,23 11:41,87 0:48:13,15
717 3 Lasse Jerkeryd 13:10,25 13:04,93 12:49,14 0:39:04,32
728 4 Anders Björkman 12:21,03 11:53,69 0:24:14,72
446 5 Gunnar Olausson 13:35,50 13:41,77 0:27:17,27
610 6 Simon Tallén 13:45,27 13:53,73 0:27:39,00
454 7 Jan Rönnberg 10:09,48 0:10:09,48
443 8 Björn Sténson 10:25,50 0:10:25,50
441 9 Samuel Edén 12:38,65 0:12:38,65
442 10 Hans Ahlin 13:20,47 0:13:20,47
MotK 715 1 Monica Loré 12:03,97 11:57,09 12:11.53 11:31,33 11:38,02 0:47:10,41
432 2 Ann-Catrine Bjöntegaard 14:11,09 13:58,69 13:46,65 13:31,31 0:55:27,74
437 3 Sabine Wentzel 14:06,39 14:13,87 15:00,92 14:22,48 0:57:43,66
452 4 An-Marie von Seth 16:26,17 15:51,99 15:31,10 15:57,66 16:46.59 1:03:46,92
708 5 Minna Haanpää 16:54,58 16:57,46 17:59,34 18:40,97 1:10:32,35
718 6 Caroline Rönnlund 12:09,58 0:12:09,58
436 7 Pia Netzell 18:34,28 0:18:34,28
606 8 Sabrina Nkondola 18:34,45 0:18:34,45
607 9 Michelle Åhs 18:34,92 0:18:34,92

Resultat 6/11